Основа цієї платформи – це класичний підхід до формування економічної політики в державі – економічний націоналізм. Суть економічного націоналізму базується на простому принципі: для того, щоб стимулювати розвиток і зростання економіки, створення робочих місць, держава займається максимальною підтримкою і створенням точок зростання. Україні необхідно відходити від принципу «ринок сам все вирішить» і переходити до політики стимулювання.

Політика стимулювання – це свідома підтримка економіки, підтримка сфер, які держава визначає для себе з метою домогтися економічного зростання. Для такої підтримки можуть використовуватися різні інструменти:

  • тарифні та нетарифні методи, обмеження по торгівлі;
  • фіскальні методи – податкове і митне стимулювання. При чому, як через преференції, так і через обмеження для іноземних конкурентів;
  • пряме бюджетне фінансування;
  • пільгова оренда, пільговий доступ до держресурсів і т.д.

А як же «вільний ринок»?

В умовах, коли економічна парадигма змінюється в усьому світі, і навіть такі розвинені країни, як США переходять до політики «купуйте американське», тобто до політики максимального протекціонізму та захисту свого ринку, для України становило смертельну небезпеку вибирати інший шлях.

Україна економічно не найрозвиненіша держава, у нас безліч проблем, а ринок за 30 років нічого не відрегулював. І від цих ліберальних ідей відмовилися навіть самі ідеологи цих ідей, сказавши, що «ну, не спрацювало».

У поточній ситуації тільки свідома політика держави щодо стимулювання і підтримки економіки і економічного зростання може змінити ситуацію в Україні, створити ці точки зростання, економічну базу, «піч», яка буде давати енергію державі. Це є можливістю і для підвищення соціальних стандартів, і для фінансування військової сфери. Але спочатку мета і пріоритет – це розвиток виробництва в Україні. Неважливо, чи це виробництво товарів, або послуг. Максимальна додана вартість повинна створюватись тут.

Для чого і для кого створюється платформа НЕП?

У Державі є дуже багато різних сфер, які потребують різних знань і експертиз. Одна людина не може (і не повинна) розбиратися в усьому. Однак може і повинна знати, де знайти людей та ідеї для кожної з важливих державних сфер – медицини, освіти, культури, фінансів, спорту, і т.д. і т.д.

В Україні є багато людей, які розбираються в своїй сфері, знають і розуміють, що можна або потрібно зробити, щоб забезпечити економічне зростання. Або в масштабах країни, або в масштабах їх регіону.

Ця платформа створена для пошуку і об’єднання людей, які хочуть і можуть змінювати Україну. Це майбутній банк ідей, які можуть бути використані для досягнення нашої мети – створення сильної і процвітаючої держави для людей.

Я переконаний, що ідеї та людей потрібно збирати ще ДО того, як команда прийде до влади і розгубиться від «кадрового голоду» і відсутності думок. Інтелектуальний капітал – одна з найважливіших складових успішної команди реформ.