20.08.2021

Напередодні Дня незалежності України нагадаю про те, що стосується кожного з нас, – про гроші.

Українці звикли зберігати заощадження в доларах. Люди думають, що якщо курс долара стабільний, то все в нормі. В останні роки курс дійсно стабільний. Але в нормі далеко не все.

Небезпека підкралася з іншого боку – з 2020 року нестримно зростають ціни. У цьому сенсі стабільність курсу долара – погана новина. Вона означає, що за 100 доларів ви можете купити набагато менше.

Про подорожчання соняшникової олії ви чули самі. За моїми особистими спостереженнями, продукти харчування з початку пандемії додали в ціні відсотків 30, і продовжують зростати.

Наведу ще кілька прикладів:
Літр бензину А-95 за рік подорожчав з 23 до 31 грн.
Літр дизельного палива – з 22 до 28 грн.
Літр газу для авто – з 12 до 15,5 грн.

Подорожчання палива автоматично означає подорожчання проїзду. Неважливо, у вас свій автомобіль або ви використовуєте громадський транспорт. А ще це подорожчання банки молока і кілограма м’яса – адже їх перевозять автомобілями.

Кубометр газу (особливо болісно б’є для сільських жителів) за рік подорожчав з 4,5 до 8 грн.
Газ для теплокомуненерго (б’є по міським жителям, тому що призводить до подорожчання опалення) – з 4000 до 8000 грн. Тарифи на опалення зростуть на 40-70%, в залежності від міста.

Подорожчання електроенергії в кілька (!) разів начебто не стосується населення. Насправді саме населення платить за все. Адже подорожчання електроенергії бізнес перекладає на ціни своїх товарів і послуг. Крім того, планомірно дорожчають інші види комунальних послуг, тому що вони “зав’язані” то на електроенергію, то на газ, то на паливо.

Про що це говорить?

Як мінімум, про те, що піар-кампанія влади про “зниження тарифів для населення” – це обман чистої води.

За останні два роки дії, а ще частіше бездіяльність (!) влади призвела до того, що рівень життя українців зменшився відсотків на 30-40. Сталося це непомітно. На тлі стабільного курсу, на тлі локдауну та обіцянок влади “не допустити подорожчання”. Інфляція тихо залізла в ваш гаманець і вкрала звідти майже половину грошей.

Впевнений, що шокове подорожчання відчуває кожен з вас. Це помітно по тому, що ви стали витрачати набагато більше, хоча купуєте набагато менше.

Я вже не кажу про спроби влади обкласти податками навіть те, за що ви вже заплатили: автомобілі, нерухомість, заощадження. Гроші, здобуті з кишень працюючих людей, планують і надалі вливати в корупційні схеми.

Так, ми не регулюємо світові ціни на нафту й газ. Але повірте, такого подорожчання можна було не допустити. В уряду такі важелі є.

Але для цього при владі повинні бути не “слуги народу”, а люди, відповідальні перед народом. Та не уряд дилетантів, а уряд професіоналів, для яких пріоритет №1 – це життя кожного громадянина України.

Ви можете ігнорувати це, піддавшись ейфорії свята і гаслам “слуг народу”. Але я тільки що на цифрах довів, що заклики залишатися поза політикою – не вихід. Нагадаю стару мудрість: навіть якщо ви не займаєтеся політикою, вона все одно займається вами.

Ось чому я особисто пішов в політику і тепер збираю однодумців. Якщо я не керую власним життям, ним керують такі ось “слуги”.

Робіть висновки.

Нам доведеться стати господарями України! Сподіватися можна тільки на самих себе.

З прийдешнім Днем Незалежності всіх нас!

Залишити відповідь