6.08.2021

Прем’єр на підробітку в “Нафтогазі”

Денис Шмигаль порекомендував місцевій владі підписувати трирічні контракти з НАК “Нафтогаз”. Мовляв, так вони зможуть отримувати газ дешевше світових цін і без перебоїв.

Що ж, нічого дивного. Шмигаль – далеко не перший прем’єр, який працює на поліпшення фінансового становища компанії-монополіста.

Складається враження, що саме НАК “Нафтогаз”, а не народ України – головний роботодавець для багатьох прем’єрів. Зокрема, Арсеній Яценюк, Володимир Гройсман, Олексій Гончарук та Денис Шмигаль зробили все можливе для того, щоб допомогти “Нафтогазу” скасувати державне регулювання цін на газ. У підсумку, сьогодні ринкова ціна на газ приблизно в 15 разів вища, ніж була регульована ціна для населення ще у 2013 році.

Звичайно, світові ціни на газ прем’єри не розганяли. Проте вони абсолютно нічого не зробили, щоб збільшити енергетичну незалежність України. Зокрема, жоден з прем’єрів не домігся звільнення керівництва “Нафтогазу” за провал плану видобутку газу дочірньою компанією НАКу – “Укргазвидобуванням”. Мабуть, кожен мав своє пояснення, чому він не бачить очевидні речі.

Така політика ховання голови у пісок призвела до того, що Україна цілком відкрита до світових коливань ціни на газ. Саме через відсутність альтернативи сьогодні ми опинилися в критичному стані. Відповідальність за це має нести не лише компанія-монополіст, а й керівників уряду.

Шмигалю, якби він хотів прийняти розумне рішення, було б корисно інколи цікавитись думкою місцевої влади та прочитати заяву Асоціації міст України. Місцева влада пояснила, що договір з “Нафтогазом” містить цілий ряд абсолютно нездійсненних умов, які по суті заганяють теплокомуненерго в багатомільярдні борги.

Зокрема, йдеться про вимогу оплачувати газ авансом. А це неможливо, тому що через зростання тарифів населення вже давно не платить 100% за опалення і газ. Тобто НАК “Нафтогаз” пропонує регіонам зануритись у борги заради збагачення компанії.

Що “Нафтогаз” є монополістом, для нас не складає жодної таємниці. А ось чому уряд і АМК старанно закривають очі на зловживання монопольним становищем з боку НАКу – великий секрет. Більш того, абсолютно дико виглядає ситуація, коли Шмигаль заганяє місцеві влади в абсолютно кабальні умови. М’яко кажучи, дивна і недалекоглядна позиція, адже проблеми місцевої влади тут же переростуть в проблеми для мільйонів людей, які живуть у всіх частинах України. А проблеми мільйонів людей – в електоральну катастрофу для правлячої партії.

Що залишається у підсумку? Прем’єр-міністр України, який зобов’язаний дотримуватися балансу між інтересами Суспільства та Бізнесу, повністю став на бік Бізнесу. Жодної спроби привести до тями державну компанію “Нафтогаз”. Жодної спроби обмежити зловживання монопольним становищем з боку НАК. Навпаки. По суті, очільник українського Уряду працює звичайним менеджером з продажів у НАК “Нафтогаз”.

Це дико. Це принизливо і негідно звання прем’єра великої країни. Це кінець епохи бідності. Для “Нафтогазу”.

Залишити відповідь