27.07.2021

Уманський про підготовку до опалювального сезону

🛷Готуй сані з літа, або чому Україна знову ризикує мерзнути взимку🤷‍♂️

Опалювальний сезон вже не за горами, а влада систематично робить вигляд, ніби її це не стосується. За часів попередніх урядів, підготовка до зими перетворювалась на своєрідний ритуал. Влада переймалася, чи достатньо вугілля накопичено на складах станцій, та чи не буде опалення занадто дорогим. Але ті ганебні часи вже в минулому. Тепер влада їде відпочивати, а українці нехай вирішують свої проблеми власноруч.

А проблеми можуть бути. По-перше, скоро українці знову отримуватимуть свої «листи щастя» на пів зарплати. Адже здебільшого комунальні котельні опалюються природнім газом, а він подорожчав майже вдвічі. Ніби цього недостатньо, НАК “Нафтогаз” намагається зафіксувати високі ціни на газ на чотири (!) роки наперед. Уряд геть нічого не робить, аби забезпечити економіку більш дешевим пальним. Отже, населенню таки доведеться стикнутися із подорожченням опалення у півтора-два рази.

По-друге, цієї зими знову може виникнути кризова ситуація в енергетиці через нестачу вугілля на станціях. Минулого року “Центренерго” та ДТЕК забезпечили ТЕЦи недостатньою кількістю вугілля, але влада цей пункт не проконтролювала (чи не вперше). Раптом настав холод, і вугілля почало стрімко закінчуватися. Виник дефіцит електроенергії, і довелося екстрено купувати енергію в Білорусі. А ще – купувати вугілля дорожче. Все це спричинило величезні збитки в енергетиці. Тоді ДТЕКу сказали ай-яй-яй, і оштрафували🙀. Але жоден зі справжніх винуватців – а це чиновники НКРЕКП та уряду – не був покараний.

Відсутність відповідальності завжди призводить до ще більших порушень. Вже можна побачити передумови для наступної енергетичної кризи. Суд, іменем України, зняв з ДТЕК штрафні санкції, що в перекладі з юридичної мови означає: «Цього року можемо повторити». Газ дорожчає? Вугілля може не вистачити? Та не проблема, платити ж українцям, а не міністрам та парламентарям.

Уряд знову демонструє повне нерозуміння, хто вони та яку несуть відповідальність. Це начебто за штурвал “Боїнгу” потрапив п’яний пілот кукурузника, і він уяви не має, навіщо тут більша частина кнопок.

Готуйтеся до зими, шановні українці.

Залишити відповідь